Tipy na výlet

V blízkosti obce Pěkov je možno vybírat z nepřeberného množství turisticky vyhledávaných míst, které potěší zejména milovníky cyklistiky. Vybrat si můžete z široké škály výletů vhodných jak pro sportovně založené jedince, tak pro rodiny s dětmi.

Vrch OSTAŠ se skalním městem

Stolová hora Ostaš je rájem pro turisty, horolezce i cyklisty. Od naší chaloupky je vzdálená pouze 1 km. Je zde možné projít několik turistických okruhů a obdivoat sklaní útvary, je např. „Čertovo auto“. Na posilněnou poslouží i oblíbená hospůdka s příjemným letním kioskem a také s prolézačkami pro děti.

více o Ostaši

Chata HVĚZDA a kaple Panny Marie Sněžné

Dalším zajímavým místem v našem okolí je Hvězda, tyčící se na skalním útvaru, vyčnívajícím nad Broumovským výběžkem. Zde se nachází kaple Panny Marie Sněžné od významého představitele barokní architektury Kiliána Ignáce Diezenhofera, který je také autorem celé skupiny barokních kostelů na Broumovsku. V blízkosti kaple je chata Hvězda se stylovou restaurací a úžasným výhledem na Broumovsko, který si můžete vychutnat u jídla na terase chaty. Na Hvězdu se od nás dostanete cestou přes obec Hlavňov. Cesta je dlouhá cca 5,6km.

Více o Hvězdě

Více o barokní skupině kostelů

Adršpašsko – Teplické skály

Můžeme doporučit cyklistický výlet do Teplických skal a Adršpachu, kde můžete také projít několik turistických okruhů skalním městem a povozit se na lodičkách na skalním jezírku. Lodivod vás rozveselí vtipnými historkami. Občerstvení v Adršpachu a okolí není  problematické, můžete navštívit hned několik zajímavých restaurací, anebo se spokojit s jídlem u několika stánků.

Do Teplic a Adršpachu se od nás dostanete po silnici přes obec Lachov. Vstup do Teplických skal je od našeho penzionku vzdálený 8,1 km a do Adršpachu je to od cca 15 km. Po cestě můžete navštívit obec Bischofstein a Jiráskovy skály se zámečkem a troskami hradu, vytesaného do skalního masívu. Právě v areálu zámečku Skály si velmi užijí děti, které jistě uvítají malý minigolf, trampolínu, dřevěné prolézačky i další vyžití.

Více o Adršpachu

Další tipy na Výlety

Pevnost Dobrošov, Náchodský zámek, muzeum starodávných kočárků v Náchodě, Novoměstský zámek, Peklo u Nového Města nad Metují, Ratibořice, Broumovský klášter, muzeum Merkur v Polici nad Metují, Jiráskův rodný dům v Hronově, vrch Hejšovina v Polsku, Bludné skály, ….

Vše je od nás na dojezd na kole, nebo také můžete využít služeb cyklobusu a vydat se do Orlických hor nebo Krkonoš.

Více o cyklobusech

V letním období je v provozu koupaliště v Polici nad Metují, Meziměstí a Náchodě

Za nepřiznivého počasí můžete vycestovat do Polska  do akvaparku, který najdete v nedalekých Dusznikách. Toto město je zároveň lázeňským střediskem. Mají zde výborné grilované ryby, které si můžete sami chytit.

V našem okolí jsou lesy, kam oko dohlédne, pro toho kdo houbaří, dovolenkový ráj. Výletních možností je v našem okolí tolik, že se jistě rádi vrátítě, neboť vám jeden týden nebude stačit!

Comments are closed